(VIDEO) ČEZ má dohodu o využití obnovitelných zdrojů energie s městem Přibyslav

Využití sluneční a větrné energie svěřilo město Přibyslav do rukou společnosti ČEZ a.s. Memorandum o spolupráci schválilo zastupitelstvo čtyřtisícového města před vánočními svátky, písemnou dohodu o spolupráci podepíše za ČEZ patrně přímo generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš.

Zleva Petr Elfmark Bartoš (ČEZ), Adam Svoboda (ČEZ) a starosta Přibyslavi Martin Kamarád (ODS).

Memorandum o spolupráci ČEZu a města Přibyslav nastavuje základní parametry spolupráce při využití obnovitelných zdrojů. V první fázi půjde o fotovoltaiku na obecních budovách v Přibyslavi, v další fázi pak o průzkum vhodných lokalit pro výstavbu větrných elektráren.

Starosta Přibyslavi Martin Kamarád (ODS) se netajil záměrem uzavřít memorandum o spolupráci s ČEZem i jménem obcí mikroregionu Svazek obcí Přibyslavska, který sdružuje celkem jedenadvacet obcí na pomezí Havlíčkobrodska, Žďárska a Jihlavska v kraji Vysočina. Především menší členské obce mikroregionu Přibyslavska zdaleka nesdílí nadšení Přibyslavi z příležitosti využít obnovitelné zdroje energie. Sousední obec Brzkov větrné elektrárny na svém katastru dlouhodobě odmítá. „Negativní postoj není jen můj osobní, jde o vyjádření negativního názoru zastupitelstva obce,“ vysvětlil starosta Brzkova Aleš Bořil.

Podobné memorandum jako v Přibyslavi bude patrně chtít společnost ČEZ uzavřít i v sousedním mikroregionu Polensko, kde také vyjednává o využití obnovitelných zdrojů energie. Na Třebíčsku je v hledáčku ČEZu mikroregion Jemnicko, na Pelhřimovsku pak rozlehlý katastr Žirovnice na rozhraní s Jihočeským krajem. V okolí Žirovnice by mohlo vyrůst více než deset větrných elektráren.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů