(VIDEO) Hejtman Vysočiny Schrek by se rád v létě svezl úzkokolejkou, kraj vybral dopravce

Oživování jindřichohradecké úzkokolejky pokračuje. Kraj Vysočina vybral dopravce pro část úzkokolejné dráhy mezi Kamenicí nad Lipou a Obrataní. Jméno dopravce ale oznámí až po té, kdy Jihočeský kraj vybere dopravce pro svou část úzkokolejné dráhy.

Kraj Vysočina obdržel dvě nabídky. Lze předpokládat, že jde o nabídky dopravců good thing (jméno dopravce je skutečně malými písmeny – pozn. red) a firmy Gepard Express.

Zatím není jasné, jaký by byl postup pokud by se Kraj Vysočina a Jihočeský kraj neshodly při výběru dopravce. Možnou variantou by mohl být přestup cestujících v Kamenici nad Lipou z vozů jednoho dopravce do vozů druhého dopravce. Hejtman Schrek neuměl odpovědět na otázku, jak by se řešila případná nedohoda krajů při volbě dopravce.

V politickém zákulisí panuje shoda na tom, že zahájení provozu úzkokolejné dráhy od června je prakticky nemožné. Přitom červnový termín sliboval věřitelům Jan Kysela na lednové schůzi věřitelského výboru.

Na druhou stranu ovšem roste optimismus politiků, že by alespoň část letní sezóny mohla úzkokolejka jezdit. Svézt úzkokolejkou se chce i hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů