(VIDEO) Předseda ČSSD Hamáček vyslovil stranickou omluvu Jouklovi s Míkou

Předseda ČSSD Jan Hamáček vyslovil na krajském sjezdu vysočinské sociální demokracie omluvná slova na adresu Libora Joukla a Jana Míky. „Jsem rád, že pro Libora Joukla skončilo asi nejtěžší období jeho života. Soud řekl, že nic špatného neprovedl, ačkoliv za to musel zaplatit přerušením své politické kariéry,“ řekl Hamáček na tiskové konferenci ČSSD Vysočina.

Podle delegátů krajské konference předseda Hamáček cílil slova omluvy na adresu Libora Joukla i Jana Míky.

Oba představitelé ČSSD Vysočina byli postaveni „mimo politickou službu“ po sdělení obvinění za údajně zmanipulovanou zakázku na nákup vozidel soudní údržby.

Volební řád ČSSD neumožňoval kandidaturu osob, které měly sděleno obvinění. Libor Joukl tak nemohl kandidovat ve volbách do poslanecké sněmovny, ani v krajských volbách. Je pravděpodobné, že v případě kandidatury v krajských volbách by získal důvěru voličů a mohl by pokračovat ve funkci náměstka hejtmana pro dopravu a majetek.

Soud v případě ex-náměstka Joukla a ředitele Krajské zprávy a údržby silnic Jana Míky zprvu zcela odmítl argumenty žalobce, do soudní síně se šlo až na základě podaného odvolání státního zástupce.

Libor Joukl vedl několik měsíců vysočinskou ČSSD po rezignaci předsedy Krčála, krajské politice se plánuje věnovat i nadále.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů