(VIDEO) Zastupitel Neuman (Piráti) žádá řešit chování Romů v Třebíči

Na profilu restaurace Trumpetka v židovské čtvrti města Třebíč se objevil otevřený dopis s žádostí o řešení problematického chování některých (nově příchozích) obyvatel města Třebíč. Autorem dopisu je majitel podniku Trumpetka a místní zastupitel Stanislav Neuman.

Text otevřeného dopisu zastupitele Stanislava Neumana:

Jelikož se množí konflikty s Romy, kteří se přistěhovali do Třebíče (údajně z Brna), rozhodl jsem se požádat orgány, které se starají o veřejný pořádek v našem městě o nápravu.

Zároveň očekávám, že všechny dotčené instituce, ať už se jedná o vedení města, městskou nebo státní policii, budou informovat občany Třebíče o přijatých opatřeních. Již několik měsíců se občané Třebíče setkávají s problematickým, až kriminálním chováním. Na celém území města Třebíč probíhají provokace, dochází k okrádání občanů, k fyzickým útokům a k rasistickým projevům ze strany nově přistěhovaných Romů.

Chci zdůraznit, že třebíčské romské rodáky znám, některé z nich mnoho let a vím, že drtivá většina z nich se chová slušně.Zjevné a vážné problémy však nelze přehlížet.

V sobotu 5. 6. 2021 kolem druhé hodiny ranní byl na kulturní akci Zámostí v modrém brutálně napaden sedmi Romy a zkopán do hlavy můj kamarád, který nakonec skončil s podezřením na krvácení do mozku na pět dní v nemocnici.

Domnívám se, že pokud by se stal obětí takového útoku méně fyzicky zdatný nebo starší člověk, tak by takto brutálně vedený útok nepřežil.

Z napadení, které si dovolím kvalifikovat jako pokus o vraždu, je pořízen záznam, na základě kterého mohou orgány činné v trestním řízení provést identifikaci pachatelů tohoto brutálního, skupinového útoku.

Záznam přikládám k dopisu. Z těchto důvodů důrazně žádám vedení města, Městskou Policii a Policii ČR o zjednání nápravy a řešení vzniklé situace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů