VÍME PRVNÍ: Jihočeský kraj žádá deklaraci zájmu obcí o vlastnictví infrastruktury zkrachovalé úzkokolejky

Počátkem dubna se jihočeský hejtman Martin Kuba spolu se svým náměstkem pro dopravu obrátili na obce podél úzkokolejné dráhy s dotazem na ochotu převzít majetek zkrachovalé úzkokolejky úplatným převodem. Hodnota majetku je zhruba sto dvacet milionů korun.

Představitelé Jihočeského kraje chtěli od obcí na úzkokolejce vědět, zda-li jednotlivé města a obce počítají s převzetím dotyčného majetku do své správy a zda-li tento záměr schválilo zastupitelstvo.

Stanovisko Jihočeského kraje ohledně možného odkupu dopravní infrastruktury do majetku kraje je podle dopisu hejtmana Kuby a náměstka Kráka nadále neměnné: infrastrukturu odkupovat nebude a nebude poskytovat žádné finanční prostředky pro údržbu a opravy úzkokolejné dráhy.

Vedení Jihočeského kraje žádá obce na trati úzkokolejky doložit připravenost na financování a opravy úzkokolejné dráhy s tím, že pro uskutečnění krajské objednávky dopravy potřebuje Jihočeský kraj i Kraj Vysočina doložit deklaraci dlouhodobého záměru obcí ohledně vlastnictví dopravní infrastruktury.

„S panem hejtmanem jsem telefonoval jak rychle je nutné na dopis odpovědět, z telefonátu vyplynulo, že nemusíme odpovídat hned. Z uvedeného důvodu se chci nejdříve potkat s kolegy starosty, abychom poslali jednotnou odpověď,“ uvedl jindřichohradecký starosta a předseda spolku obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha Michal Kozár.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů