VÍME PRVNÍ: Počátky se neumí rozhodnout o větrných elektrárnách, s konkurenční nabídkou přichází ČEZ

Rakouská jednička v oblasti větrné energie WEB Windenergie AG a česká jednička ČEZ Obnovitelné zdroje svedou obchodní bitvu o možnost výstavby větrných elektráren na katastru města Počátky na Pelhřimovsku. ČEZ Obnovitelné zdroje chystá konkurenční nabídku.

Od jara vede jednání s městem Počátky česká pobočka společnosti WEB Widenergie AG. „Rádi bychom s projektem pokračovali už proto, že máme zajištěné a zaplacené připojení k síti.  Bohužel obec stále není schopná učinit rozhodnutí zda, resp. s kým smlouvu podepsat. Zatím nechceme začínat žádné další kroky, protože v případě, že by obec nepodepsala smlouvu s námi, tak by to byly zmařené investice,“ uvedla jednatelka společnosti WEB Větrná energie Michaela Lužová.

Pro městys Počátky firma nabízí za spolupráci při změně Územního plánu a vyjmutí ze Zemědělského půdního fondu minimálně padesát tisíc korun za /rok/za instalovanou MW na katastru města s dvou procentní roční indexací.

Při využití pozemků v majetku města (cesty, podzemní kabelová trasa, rotor) poputují do obecní kasy Počátek další příjmy za věcná břemena. Firma slibuje podporu aktivit města (hasiči, sportovci, konání společenských akcí,..) již v období přípravy projektu.

Konkurenční společnost rakouské firmy ČEZ Obnovitelné zdroje na jaře zrušila veřejné projednání svého záměru a čekala na vývoj situace. Nyní ČEZ Obnovitelné zdroje ale oživuje své podnikatelské aktivity a chystá pro Počátky vlastní nabíku.

Čas běží a tlačí město Počátky k důležitému rozhodnutí. 

„Pro další vývoj projektu by ale bylo zapotřebí objednat, zaplatit a zahájit co nejdříve monitoringy, které bude potřeba pro zpracování EIA.   Jestli nestihneme jarní sezónu hníznění, tak se vše posune o celý rok, což by byla jistě škoda,“ upozornila jednatelka WEB Větrná energie Michaela Lužová.

„Pořád věříme, že obec pochopí, že jsme solidní firma s dlouholetou zkušeností a že naše nabídka je zajímavá a férová a že vzhledem k tomu, že máme platně zajištěnou kapacitu, tak jsme jediní kdo může projekt opravdu zrealizovat,“ dodala Lužová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů