VÍME PRVNÍ: Rantířov zažaluje krajské úředníky za kladné rozhodnutí o galvanovně

Rantířovský starosta Tomáš Novotný drží v ruce jen část spisů k povolování galvanovny

Obec Rantířov napadne správní žalobou pravomocné rozhodnutí Kraje Vysočina, ve kterém Krajský úřad potvrdil jako odvolací orgán rozhodnutí jihlavského vodoprávního úřadu ve věci povolení jímek pro rozšíření výroby firmy M-kovo Rantířov (více zde) . „Příprava žaloby je práce asi na jeden den,“ řekl Občasníku rantířovský starosta Tomáš Novotný.  Soudní postup Rantířova schválilo obecní zastupitelstvo.

Správní žalobu chce Rantířov podat ještě před vánočními svátky. Náklady spojené se správní žalobou odhaduje vedení obce na částku kolem pěti tisíc korun.

Posílený rozpočet na právníky

Při schvalování rozpočtu přidalo zastupitelstvo Rantířova dvě stě tisíc korun na právní služby. Celkem má obec Rantířov připraven na soudy a soudní poplatky kolem tři sta čtyřiceti tisíc korun. Délku soudního sporu si v Rantířově nikdo netroufá odhadnout. Podle mínění obce překračuje záměr výstavby galvanovny rozsah výroby povolený územním plánem obce.

„Podle mého názoru je to zbytečně vyhrocené a dál se to hrotí,“ prohlásil podnikatel Tomáš Mičke. Kolem rantířovské galvanovny se roztáčí kolotoč právních sporů svým rozsahem podobný sporům mezi městem Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Konec těchto sporů je v nedohlednu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů