VÍME PRVNÍ: Schůze věřitelů úzkokolejky bude do poloviny května

Nejpozději do poloviny května se sejdou věřitelé Jindřichohradeckých místních drah na řádné schůzi v budově krajského soudu v Českých Budějovicích.

Květnový termín naznačil insolvenční soudce s tím, že se bude odvíjet od rozhodnutí Vrchního soudu v Praze o podnětu Jindřichohradeckých místních drah. Insolvenční správkyně, státní zástupkyně i představitelé Jindřichohradeckých místních drah předběžně kývli soudci na termín 17.5?2023. Na tento termín si soudce plánuje rezervovat velkou zasedací síň českobudějovického soudu.

Může jít o obrázek 4 lidem , stojícím lidem a indoor

Na jednání u Krajského soudu v Českých Budějovicích pokračovalo řešení úpadku Jindřichohradeckých místních drah. Zájmy dlužníka hájil hned dvoučlenný tým právníků.

Jindřichohradecké místní dráhy přišly loni na podzim o bezpečnostní certifikát, bez kterého nesmí na trať vyjet ani dezína na služební jízdu. O pronájem dráhy jevila zájem firma Gepard Express, která ve finále nabídla prozatímnímu věřitelskému výboru tři konkrétní varianty letního provozu (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde), ale slíbil Jihočechům jízdní řády pro letošní rok (více zde).

Čas běží, pro vyřízení bezpečnostních povolení je potřeba asi tří měsíců, připravit parní lokomotivy k provozu si vyžádá kolem dvou měsíců. Z osmi desítek zaměstnanců úzkokolejky zůstalo posledních čtrnáct.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů