VÍME PRVNÍ: Soud zrušil ministerské rozhodnutí o provozování jihlavských vodovodů

Vodárenská situace v Jihlavě se opět mimořádně komplikuje. Minulý týden soud zrušil dva roky staré rozhodnutí Ministerstva zemědělství a vrátil věc Ministerstvu zemědělství k dalšímu řízení.

V daném správním řízení šlo o podnět Statutárního města Jihlava ze dne 30.08.2016 k ukončení určitých povolení k provozování vodohospodářské infrastruktury na území Statutárního města Jihlava a jeho místních částí (pozn. vodovod Jihlava, vodovod Hosov, vodovod Henčov, vodovod Hruškové Dvory, místní kanalizace Jihlava, vodovod Ant. Důl + Červený Kříž, vodovod Helenín, vodovod Heroltice, vodovod Pávov, vodovod Pístov, ÚV Pístov, samostatný vodovod Popice, ÚV Popice, samostatná kanalizace Popice, samostatná kanalizace Vysoká, ČOV Vysoká, samostatný vodovod Zborná, ÚV Zborná, vodovod Sasov) vydaných pro VAS, a.s.

Žádost Jihlava odůvodnila tak, že Statutární město Jihlava po vystoupení ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko nemá žádnou smlouvu s VAS, a.s., která by ji opravňovala tento majetek v jeho vlastnictví provozovat.

Krajský úřad z moci úřední písemností ze dne 26.09.2016 správní řízení ve věci zrušení předmětných povolení k provozování ve smyslu ustanovení § 6 odst. 7 zákona o vodovodech a kanalizacích.

Ministerstvo zemědělství jako odvolací orgán odložilo vykonavatelnost rozhodnutí do 31.12.2018.

Radní města Jihlavy v minulých dnech schválili „tříměsíční klid právních zbraní“ přijetím vodárenského memoranda (dokument zde). Zatím není jasné, zda-li jde o reakci radních na soudní rozsudek Krajského soudu v Brně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů