VÍME PRVNÍ: Zadávací podmínky obslužnosti Vysočiny napadl i výrobce autobusů

Hned tři podněty obdržel antimonopolní úřad v souvislosti s veřejnou zakázkou na desetileté smlouvy o dopravní obslužnosti Kraje Vysočina.

“ Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede ve věci zadávacího řízení Kraje Vysočina na „Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina od roku 2022“ celkem tři prvostupňová správní řízení, která byla zahájena ve dnech 9., 11. a 12. 8. 2021 na návrhy dodavatelů SOR Libchavy, ABOUT ME a ZDAR autobusy s.r.o. Navrhovatelé napadají regulérnost zadávacích podmínek a jejich vysvětlování ze strany zadavatele. Řízení jsou v počáteční fázi, prvostupňová rozhodnutí dosud nebyla vydána,“ sdělil mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda.

Kraj Vysočina se chystá vyhodnocovat jednotlivé nabídky, právní kancelář dostala za úkol posoudit, zda-li některá z nabídek není podezřele nízká (více zde).

Stěžovatelé u antimonopolního úřadu jsou dopravní společnosti ABOUT ME z Prahy a Zdar autobusy ze Žďáru nad Sázavou. Poněkud neobvyklá je stížnost SOR Libchavy, což je český výrobce autobusů pro městskou, meziměstskou a turistickou dopravu, podílí se též na výrobě trolejbusů. Sídlí v Dolních Libchavách u Ústí nad Orlicí. Zkratka SOR pochází z původního názvu podniku před privatizací: „Sdružení opravárenství a rozvoje“. Mluvčí SOR Libchavy přislíbil Občasníku vyjádření, které momentálně nebylo možné pro časové zaneprázdnění.

Vyjádření Kraje Vysočina doplníme, jakmile se ho podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů