VÍME PRVNÍ: Zeměpisné označení „Brambory z Vysočiny“ v Bruselu neprošlo!

fbAKTUALIZOVÁNO Sdružení pěstitelů a zpracovatelů brambor z Vysočiny podalo na Stálé zastoupení ČR při EU druhou žádost Evropské komisi o udělení chráněného zeměpisného označení „Brambory z Vysočiny“. Sdružení však se žádostí neuspělo a Evropská komise žádost vrátila již podruhé pro nedostatky k přepracování.

„Českých brambor je na trhu málo. Když je český producent nasází, tak je na podzim nemá jak prodat. Je potřeba, aby se změnilo  povědomí a vztah lidí k českým produktům. A to nejsou jen brambory,“ řekl ředitel Školního statku v Humpolci Jan Mácha (KDU-ČSL).

„Zamítnutí žádosti ze strany Bruselu by znamemalo, že již nelze žádost opakovat,“ upozornil radní kraje Vysočina pro zemědělství Zdeněk Chlád (ČSSD).

Poslanec Kott: nestandartní postup žádosti

Vysočinský poslanec Josef Kott (ANO) je členem zemědělského výboru Parlamentu České republiky. Poslanec Kott si všiml poměrně nestandartního postupu při podání žádosti do Bruselu.

„Podle mě si Brusel ověřil, kdo za žádostí stojí. Velmi pravděpodobně jde o soukromý subjekt. Kdyby šlo o oficiální žádost, tak to půjde přes ústřední bramborářský svaz,“ myslí si vysočinský poslanec Josef Kott.

„Co dodat.  Jen doufám, že označení lokálního produktu „Byrokrat z Bruselu“ projde na první pokus,“ glosoval informaci Radek Popelka (ANO).

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů