Vodárenská firma z Havlíčkova Brodu zanalyzuje smlouvy Jihlavy a JVAKu

Za téměř čtyřicet šest tisíc korun si jihlavská radnice objednala na konci června posouzení smluvních vztahů mezi Statutárním městem Jihlavou a městskou společností Jihlavské vodovody a kanalizace.

Posouzení smluvních vztahů jihlavská radnice zadala firmě Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod (VAK HB). Společnost VAK HB přitom dlouhodobě usiluje o budoucí obchodní spolupráci s městem Jihlavou. Účastnila se také zrušeného koncesního řízení na desetileté provozování vodárenské infrastruktury Jihlavy prostřednictvím své dceřinné firmy Vysočina Voda.

„Žádost byla podána VaK HB jako odborníku, který má dlouholeté zkušenosti z provozem vodohospodářské (VH) infrastruktury, společnost disponuje odbornými pracovníky, kteří dokážou posoudit a doporučit smluvní nastavení vztahu mezi oběma stranami. Půjde tedy o posouzení a doporučení, která město může využít, ale také se může rozhodnout pro jiná řešení,“ sdělil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

fb

Odborné posuzování smluvních nastavení nemá havlíčkobrodská firma VAK HB v předmětu podnikání.

Záhadný výběr

Jak byla vybrána vodárenská firma ze sousedního města se zájmem o spolupráci s Jihlavou je trochu záhadou. Není jasné, kdo havlíčkobrodskou firmu vybral: Byla to volba radních města nebo firmu vybrala vedoucí odboru správy realit, která je jako úřednice podepsána pod objednávkou služeb? Odbor správy realit pracuje pod politickým vedením náměstka Jaroslava Vymazala.

„Byla oslovena jediná společnost k zpracování odborného posouzení a to z důvodu, že v době podání požadavku úřadu nebyla známá jiná společnost, která by měla právníka na VH problematiku,“ vysvětlil mluvčí Tulis.

Havlíčkobrodská vodárenská firma se dostane jako poradce ke smlouvám o správě vodárenského majetku města Jihlavy. Není zcela jasné, zda tento přesun znalostí vodárenských smluv posvětila Rada města Jihlavy.

„Současně oslovením tohoto zkušeného provozovatele nemůže vzniknout městu žádné nebezpečí v případě obav z nerovného přístupu budoucích uchazečů o provozování VH infrastruktury města Jihlavy, protože město Jihlava může provozovat VH majetek jen vlastnickým modelem, a tím jsou všichni konkurenční provozovatelé vyloučení,“ vysvětlil mluvčí Tulis.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů