Vrchní soud potvrdil správnost soudních omezení rozhodování úzkokolejky

¨Vrchní soud v Praze zamítl odvolání Jindřichohradeckých místních drah proti omezení dispozičních práv majitele a provozovatele úzkokolejné dráhy. V podstatě tak potvrdil správnost postupu prvoinstančního soudu při omezení samostatného rozhodování vedení zkrachovalé firmy.

V mezidobí prvoinstanční soud pohrozil úplným omezením dispozičních práv, což by se mohlo rovnat vyvlastnění.

Insolvenční správkyně návrh na omezení dispozičních práv odůvodnila tvrzením, že Jindřichohradecké místní dráhy od počátku insolvenčního řízení poskytovaly nejprve pouze omezenou součinnost, později ji přestaly poskytovat zcela. Zejména se správkyní nespolupracovaly při zjišťování majetkové podstaty, a to navzdory opakovaným výzvám, případně součinnost poskytla pouze výběrově dle vlastních kritérií. Rovněž insolvenční správkyni nepředaly požadované dokumenty a oproti dohodě jí též nepředalo vedení podniku ani informace a podklady k vedení podniku potřebné.

Správkyně tudíž nemá žádné informace, jak je podni v části, v níž je doposud provozován, aktuálně veden, s jakými výdaji a očekávanými příjmy, a jaké výdaje Jindřichohradecké místní dráhy hodlají realizovat nad rámec běžného chodu podniku.

Insolvenční správkyně proto vyslovila pochybnost o poctivém záměru Jindřichohradeckých místních drah a za ni jednajících osob ohledně přístupu k dalšímu provozu podniku a nakládání s majetkovou podstatou.

Insolvenční správkyně dále podotkla, že se běžné jednotlivé výdaje při provozu podniku dlužnice poté, kdy ukončila provoz drah i drážní dopravy na tratích Jindřichův Hradec – Obrataň a Jindřichův Hradec – Nová Bystřice, pohybují pod hranicí částky 50 000 Kč, a z popsaných důvodů navrhla dlužnici v tomto rozsahu v jejím dispozičním oprávnění omezit.

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů