Vypíše TOP09 vysoké nálezné za chybějící voličský hlas?

Jeden mandát krajského zastupitele znamená jistý příjem čtvrt milionu korun ročně do stranické pokladny. Pouhý jeden hlas chybí TOP09 k zisku hned dvou mandátů v krajském zastupitelstvu Vysočiny. To jsou hned dvakrát dva miliony korun do stranické poklafny TOP09.

A tak se nabízí úvaha, zda-li by nestálo za to vypsat nálezné tomu, kdo najde jeden voličský hlas. A je jedno, zda-li bude čerstvě nalezený nebo chybně započtený. Nálezce je potřeba patřičně odměnit. Samotný nález chybějícího hlasu očekává soudní přezkum, který se dá předem očekávat. O mandát by přišla jihlavská primátorka Karolína Koubová (nezávislá/STAN) a komunista Karel Dvořák. O státní příspěvek by přišel STAN a KSČM.

Cena jednoho voličského hlasu je tak velmi vysoká na to, aby TOP09 ponechala situaci bez povšimnutí. Za pokus to rozhodně stojí. TOP09 není tak bohatá strana, aby se nepokusila získat státní příspěvek soudním přepočtem výsledku voleb.

Politické strany a hnutí si budou krajské volby 2020 na Vysočině pamatovat jako příklad toho, jakou hodnotu má jeden jediný voličský hlas.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů