Výzva hejtmana Běhounka: Města musí sama rozhodovat o autobusovém nádraží!

BěhounekVlastnictví autobusových nádraží generuje městům a obcím Vysočiny náklad, který se v plné míře promítá na jednotlivé dopravce a tím i na objednatele veřejné služby (kraje, obce). „Vlastním záměrem daného sídla by mělo být, aby bylo schopno o takto strategickém místě rozhodovat samo,“ napsal hejtman Jiří Běhounek zastupitelům města Humpolec.

Podle hejtmana Běhounka není dobře, aby rozhodnutí kraje a obcí o zastavování autobusů bylo závislé na vůli jakéhokoliv vlastníka této infrastruktury. Kraj Vysočina připravuje vypsání nové veřejné soutěže na dopravce v linkové dopravě a nelze vyloučit, že dojde ke změnám ve složení dopravců, kteří v současnosti zajišťují dopravní obslužnost. Hejtman požádal humpolecké zastupitele, aby k problematice zajištění veřejné dopravy nebylo přistupováno pouze jako k problému kraje Vysočina, když ve skutečnosti to jsou města a obce, která rozhodují o umístění zastávek a často i o jejich vlastnictví.

Dostupnost zastávek

Zájmem měst a obcí Kraje Vysočina by podle hejtmana Běhounka měla být dostupnost autobusových zastávek v centrech měst a obcí. Když je autobusová zastávka příliš vzdálená od centra, volí cestující raději individuální dopravu. Společným cílem obcí Vysočiny a vedení Kraje Vysočina by měla být nabídka co nejlepší dopravní obslužnosti, přičemž města a obce jsou pro kraj důležitým partnerem, který může ovlivnit jak náklady na dopravní obslužnost, tak dostupnost autobusových nádraží.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů