Vyzyvatelem senátora Vystrčila (ODS) má být milicionář Pavlík (KSČM)

V podzimních senátních volbách na Jihlavsku by měl obhajovat mandát senátora Miloš Vystrčil (ODS). Jeho soupeřem v senátorských volbách by měl být bývalý lídr hnutí ANO Josef Pavlík. „Ano, už je to oficiální. Jeho nominaci schválila okresní konference,“ uvedla okresní předsedkyně KSČM Helena Vrzalová.

V krajských volbách v roce 2016 byl Josef Pavlík lídrem kandidátky hnutí ANO 2011 v Kraji Vysočina. Dne 1. listopadu 2016 se stal náměstkem hejtmana. Před rokem 1989 byl Pavlík členem KSČ, což v průběhu kampaně před krajskými volbami v roce 2016 tajil.

V Pavlíkově přihlášce do KSČ je i zmínka o tom, že přijal ochotně a bez výhrad členství v Lidových milicích. Dokument je podepsán předsedou ZO KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod a tehdejším vedoucím tajemníkem havlíčkobrodské OV KSČ.

Lidové milice byly ozbrojenou represivní složkou komunistického totalitního režimu před rokem 1989. V případě příslušníků Lidových milicí se jednalo o vědomou aktivní sounáležitost s KSČ. Členství v Lidových milicích bylo vyhrazeno členům nebo kandidátům Komunistické strany Československa a bylo součástí jejich angažovanosti vyžadující iniciativní, uvědomělý přístup ke zvyšování politické a bojové připravenosti.

Žaloby Josefa Pavlíka na ochranu osobnosti v souvislosti se zveřejněnými informacemi o členství v KSČ a Lidových milicích zamítl prvoinstanční i odvolací soud.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů