Vzpomínky Jany Mayerové (Čapí hnízdo): Babiše jsem na kontrolních dnech dotačního projektu nepotkala

Server Občasník se dotázal dotační manažerky projektu Čapí hnízdo Jany Mayerové na jeden z důkazů předložených veřejnosti o osobní účasti předsedy vlády Andreje Babiše na kontrolních dnech výstavby Farmy Čapí hnízdo.  Mayerová už v předchozích dílech vysvětlila, jak se ze zdravého člověka stane psychicky nemocný (více zde) nebo polemizovala se senátorem Wagenknechtem (více zde)

Dotaz Občasníku: Co můžete říci o osobní přítomnosti Andreje Babiše na staveništi Čapího hnízda (odpověď bez redakčních úprav, nekráceno – pozn. redakce)?

Jana MayerováDěkuji za dotaz. Velice rada zodpovím. Výstavba byla plně v kompetenci představenstva společnosti a lidí, které jsme si najali na development projektu.

A jelikož jsem prvních pár měsíců nevynechala snad jeden kontrolní den a i pak jsem se snažila chodit,  abych uhlídala že stavba postupuje přesně podle toho, jak bylo v dotačním projektu, (jinak by architekti spolu se stavebním dozorem z toho udělali maďarský guláš :-)))) )tak mohu zodpovědně prohlásit, že jsem ho tam ani jednou nepotkala.

Ostatně, jeho kultivovaná vizáž a čisté auto – by vzaly za své. Všude bylo bláto, špína, nepořádek….prostě jak na stavbě kde se bourá a staví zároveň.

A tak tomu bylo do konce doby, kdy se realizoval předmětný dotační projekt. Upozorňuji, že dotační projekt je něco jiného než Farma jako celek – existuje nato přesná definice v rámci Pokynů pro žadatele a v rámci dotačního projektu samotného (tuto skutečnost zjevně znalecký posudek, na jehož základně policie vyřkla obvinění, zcela ignoroval). Jde jenom o původní projekt který byl násobně menší než je současný rozměr farmy a pouze část areálu spadá pod dotace a kontroly!

Jediný koho jsem tam občas potkala z rodiny byla Monika, která řešila interiéry s architekty, a občas jsme o tom mluvili s Adikou (Adriana Bobeková, dcera Andreje Babiše – pozn. red.) kvůli koním a zvířatům.  A samozřejmě p.Herodes jakožto člen představenstva a odpovědný za marketing a propagaci.  Pana Babiše si tam ani při nejlepší vůli v době výstavby dotačního projektu nevybavuji.

Čímž netvrdím, že tam nebyl v době kdy jsem tam nebyla já, ale netuším co by tam dělal…

Pokračování příště: Policejní vyšetřování a práce vyšetřovatelů

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů