Za odchodem Veličky (ODS) spolupráce s ČSSD?

Ještě počátkem léta byl tehdejší předseda velkomeziříčské ODS místní hvězdou strany v koalici SPOLU a hlavním kandidátem na starostu města. Pak přišel ústup ze slávy: Prohra křesla místního předsedy strany a odchod z pozice radního ve vedení města.

Po Veličkově odchodu zbyla pro ODS ve vedení města jen prázdná židle. Velička se vzdal postu radního v závěru prosincového jednání zastupitelstva města, kdy ODS neměla připravenou volbu Veličkova nástupce.

O motivech Veličkova odchodu z vedení města Velké Meziříčí se ví jen velmi málo. Velička i starosta Kaminaras jsou profesí architekti, na hodně záležitostech se ale dlohodobě neshodovali. Velička byl v Radě města často přehlasován.

Velmi slibně a intezivně se rozvíjela spolupráce radního Veličky s opozičními sociálními demokraty, především po prohrané stranické bitvě o křeslo předsedy strany s podnikatelem Tomášem Hrabálkem. Dvojice předseda Hrabálek-místopředsedkyně Peterková nastolili nový směr místní politiky ODS. Ex-předseda Velička se ocitl ve stranické opozici.

Náhlý odchod Veličky z funkce radního města zastihl občanské demokraty nepřipravené. Nástupcem Veličky bude nejspíše některý z dvojice místních lékařů Libor Beneš nebo Petr Juda. Není ale jisté, jak rychle se podaří ODS návrat do vedení města. Příští zastupitelstvo města je plánované na únor, pokud nebude svoláno mimořádné zastupitelstvo ke schválení rozpočtu.

Veličkovy rostoucí sympatie k opozici a zvláště k ČSSD jsou veřejným tajemstvím. Nestabilní koalice starosty Kaminarase má křehkou většinu, závislou i na tom, kolik koaličních zastupitelů přijde na jednání zastupitelstva. Tichá spolupráce Veličky se sociálními demokraty je komplikací jak pro starostu města Kaminarase, tak pro Veličkova stranického předsedu Hrabálka.

Vysvětlení Veličkova odchodu i volba nového radního je v režii místního předsedy ODS Velké Meziříčí Tomáše Hrabálka. Hrabálek má velkou příležitost ukázat schopnost řešení nečekané politické krize způsobené odchodem Petra Veličky z politické scény Velkého Meziříčí. Hodnota Petra Veličky pro ODS i místní politiku se ukáže už při volbě stranického lídra ODS pro místní volby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů