Žďár nad Sázavou objednal designové lavičky do lokality Palachova

Radnice ve Žďáru nad Sázavou dopřeje občanům luxusní posezení na designových lavičkách. V lokalitě Palachova se objeví hned osmadvacet nových designových laviček.

„Kvalita veřejného prostoru je důležitá nejen v centru a širším centru města, ale i v residenčních částech města – čtvrtích a na sídlištích. Nové lavičky, tedy kvalitní městský mobiliář je konkrétní projev této snahy. Je to první krok v postupné snaze dělat sídliště lepší,“ vysvětlil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Elegantní lavička jednoduchého tvaru s integrovanými područkami do nosné konstrukce. Od pohledu lehká, vystavěná konstrukce bez zbytečností poskytuje překvapivě pohodlné sezení v parku i na ulici. Zajímavým detailem je vložení dřevěných prvků mezi navzájem k sobě stažené konce ohýbaných částí bočnic. Zinkovaná ocelová nosná konstrukce je opatřena práškovým vypalovacím lakem. Sedák a opěradlo tvoří latě a deska z masivního dřeva připevněné nerezovými vruty k nosné konstrukci. V podnoží jsou čtyři otvory pro kotvení k podkladu.

Typ lavičky vybíral městský architekt Žďáru nad Sázavou Zbyněk Ryška ve spolupráci s úřednicí Městského úřadu Radkou Remarovou. Jedna lavička vyjde městskou pokladnu na necelých dvacet tisíc korun.

Podle informací Občasníku je v lokalitě Palachova kolem čtyř desítek laviček, z části málo používaných. Výměnou za designové lavičky dojde i ke snížení celkového počtu laviček v dané lokalitě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů