Získat „provozní“ licenci úzkokolejky přes „čistou“ Čajánkovu společnost by asi šlo

Jindřichohradecké místní dráhy mohou získat důležité bezpečnostní cerifikáty Drážního úřadu na „čistou“ dceřinnou společnost. Tato společnost by mohla požádat státní úředníky Drážního úřadu o nezbytná povolení k dalšímu provozování.

„O vydání úředního povolení může požádat každá právnická nebo fyzická osoba, která splní podmínky pro vydání. Stejně tak to platí pro osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy. Předem nelze říci, zda bude nějaká okolnost bránit vydání úředního povolení nebo osvědčení. Toto Drážní úřad posoudí na základě předložených dokumentů v rámci správního řízení. Na jakoukoliv dráhu může být vydané (platné) pouze jedno úřední povolení,“ uvedla mluvčí Drážního úřadu Pavlína Straková.

V roli nového dopravce by se mohla objevit společnost Gepard Express brněnského podnikatele Alberta Fikáčka, která projevila zájem o provozování úzkokolejné dráhy. Gepard Express by si vozy pronajal zřejmě přímo od věřitelů Jindřichohradeckých místních drah k dlouhodobému provozování.

Většinový vlastník zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek, je i jednatelem dvou dceřinných společností Jindřichohradeckých místních drah.

Na přípravě podkladů pro Drážní úřad přes „čistou“ Čajánkovu společnost se podle informací Občasníku velmi intenzivně pracuje.

Získáním licence pro provozování úzkokolejné dráhy ať už přes mateřskou společnost Jindřichohradecké místní dráhy nebo přes sto procentně vlastněnou dceřinnou společnost by zhodnotilo majetek společnosti, proto se dá předpokládat i kladné stanovisko věřitelů a insolvenční správkyně.

Situaci JHMD vidí starosta Jindřichova Hradce jako poněkud zapeklitou (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů