Bída regionální žurnalistiky: MF-DNES i DENÍK mlčí o vodárenské tiskovce Jihlavy

Tištěná média už přestaly dodržovat i nepsané zákony žurnalistiky: „Když o tom mluví politici, tak o tom informujeme čtenáře“. Vedení města Jihlavy avizovalo tiskovou konferenci k vodárenským problémům města. Skutečně se tisková konference konala, novináři se dozvěděli o problémech v ulici Wolkerova a Telečská.

Informace od vedení města Jihlavy se do tištěných vydání regionálních novin nedostala. Pochopit problematiku vodárenských sporů mezi městem Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko je viditelně nad síly regionálních médií.

Informace o vodárenských problémech i růstu ceny vody na Jihlavsku se dostávají do polohy „tohle čtenářům neřekneme“.

Psát o problémech každodenního života i zákulisním životě regionální politiky je složitější než plnit stránky novin tiskovými zprávami.

Bída regionální žurnalistiky na Vysočině je nejlépe viditelná na vodárenských sporech o majetek v miliardové hodnotě. Soudní spory se mění na vytrvalou právní válku. Hraje se o cenu vody pro příští generace. Zlevnění vody není viditelným zájmem provozovatele vodárenské infrastruktury, který je dceřinnou společností dobrovolného svazku obcí.

Snad regionální noviny na Vysočině přiznají účast na tiskové konferenci a vysvětlí mlčení po tiskové konferenci vedení města Jihlavy.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna