Březnová jednání o vodě: mluvilo se o penězích

MIROSLAV MAREŠ

První úterý v březnu se opět setkaly vyjednávací týmy Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko a Statutárního města Jihlava. O průběhu jednání jsou pouze neurčité zprávy.

„s vedením města Jihlavy jsme si vzájemně předložili a vysvětlili svá stanoviska k řešení finančních záležitostí vyplývajících z vystoupení Jihlavy ze SVAK. A domluvili jsme se na dalším postupu v této věci. Ze strany SVAK stále platí, že upřednostňujeme dohodu před soudním řešením,“ řekl o úterním jednání předseda Svaku Roman Fabeš.

„Nemám pro vás informaci o tom, že by se problém posunul o nějaký zásadní kro dále. Předmětem jednání bylo upřesňování požadavků obou stran, zatím bez konkrétních kroků. Další jednání bude následovat,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Politická jednání se vedou například o částce desítek milionů korun, která Jihlava získala rozhodnutími Krajského úřadu. Svak Jihlavsko považuje rozhodnutí Krajského úřadu za nicotná a žádá vrácení milionů korun – tuto informaci ale nechce žádná ze stran blíže komentovat.

„Obě strany předložily svoje požadavky, o kterých zástupci jednali. Více k schůzce není nutné sdělovat,“ sdělil mluvčí radnice Radek Tulis.

Vyjádření předsedkyně Finančního výboru zastupitelstva města Jihlavy Jany Mayerové (ANO):

“ Na můj vkus jednání trvají příliš dlouho.Nerozumím proč, když právo je jednoznačně na straně Jihlavy a při troše odvahy měla Jihlava již dávno bouchnout do stolu a svůj majetek si prevzít. Samozřejme chápu, ze vedení SVAK preferuje dlouhé diskuse, protože každý den který Ing. Jana Mayerová, Ph.D.ziská „kecáním“ získá nemalé peníze které pak Jihlava složitě bude vymáhat zpátky.
Vzhledem k pozici Jihlavy jsem pro solidaritu s menšími obcemi které jsou logicky s Jihlavou propojeny. Věřím, že je výhled na nové uspořádání s ferovým a solidárním přístupem. Rozhodně to nemůže být založené na principu Robina Hooda – kdy „bohatým“ se bere a chudým dává – a nemůžou to vést lidi, který svým nezodpovědným chováním zapříčinili současný stav.“

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna