(VIDEO) Jihlavské ANO chce testy zastupitelů na drogy a alkohol při jednáních Zastupitelstva

ANOJsou všichni zastupitelé města střízliví a bez drog v těle při jednáních Zastupitelstva města? To se dnes nedá jednoznačně říci. V budoucnu by to ale mohlo být jinak. Zastupitelé hnutí ANO připravují změnu Jednacího řádu zastupitelstva města. Pokud by při jednáních zastupitelstva města vykazoval příznaky chování pod vlivem alkoholu nebo drog, mohl by primátor města nařídit kontrolní testy.

Ke kontrolním protidrogovým a protialkoholním testům by se na radnici dostavili strážníci městské policie případně Policie ČR s potřebným vybavením. Zastupitelé by se jednotlivě podrobili testům ve zvláštní místnosti bez přítomnosti veřejnosti. Výsledek testů se dozví pouze zastupitel a bude i úředně zaznamenán do jednacího protokolu.  I případné odmítnutí zastupitele podstoupit na výzvu primátora jako představitele města by bylo zaznamenáno.

„Nedůstojné je už to, když se někdo napije nebo přímo „vyleje“ a pak jde na nějaké jednání. To je stejně nezodpovědné, jako kdybych se jako lékař opil a šel operovat pacienta,“ prohlásil lékař a radní Zdeněk Faltus (ANO).

Úpravou Jednacího řádu Zastupitelstva by se zvýšila prestiž jednání zastupitelstva a odpadly by dohady, zda zastupitelé hlasovali střízliví. V minulosti se takové pochybnosti objevily vzhledem ke způsobu artikulace řeči nebo způsobu sezení zastupitelů při jednáních. Vždy ovšem zůstalo u pochybností, nikdo neměl odvahu ani úřední pravomoc nařídit testy zastupitelů na alkohol.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna