Krize primátorky: Jihlava neplatí za vodárenské služby

Čtrnáct dnů před rezignací náměstka primátorky Jaromíra Kaliny obdržela primátorka Karolína Koubová a náměstek Petr Laštovička vytýkací dopis pro neplacení vodárenských faktur s upozorněním, že šesti milionová částka nemusí být konečná.

Zhruba v době, kdy vytýkací dopis dorazil na jihlavskou radnici, rezignoval náměstek Laštovička na vedení městské vodárenské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace.

U části vodárenského majetku města došlo počátkem roku k nařízení veřejné služby firmě Jihlavské vodovody a kanalizace. Jde o vodovody a kanalizace prokazatelně vybudované městem Jihlavou, kde nemůže být pochyb o vlastnictví města.

Jednoduše řečeno: Jihlava pobírá vodné a stočné od svých obyvatel, ale neplatí za vodárenské služby svým smluvním partnerům.

Když došlo na konci června k dohodě části koalice o výměně právníků, náměstek Kalina okamžitě rezignoval, jednání primátorky označil v rezignačním dopise za hanebné (rezignanční dopis přímo zde).

Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou a ODS v čele s náměstkem Laštovičkou přivedli do Jihlavy nového právníka Marka Bánského. V časech, kdy na Hluboké vládl vlivný „kmotr z Hluboké“ převzal právník Bánský ve službách firmy z Panamy české firmy Lesy Hluboká a České lesy (soudní rozsudky přímo zde).

Primátorka Koubová nechce říci, kdo přivedl tohoto právního žraloka do služeb města (více zde), podle bývalého právníka Jihlavy byla výměna „bleskem z čistého nebe“ (více zde), opozice primátorku varovala otevřeným dopisem před nevratnými změnami (více zde).

Na mimořádném zastupitelstvu chce opozice řešit „personální otázky“ po rezignaci náměstka Kaliny (více zde), personální otázku řešili i lidovci, když se svým usnesením postavili za svého předsedu Jaromíra Kalinu a odmítli myšlenky primátorky Koubové a náměstka Laštovičky na personální výměnu (usnesení přímo zde).

Reakci města Jihlavy na neuhrazené faktury doplníme, jakmile se vyjádří tisková mluvčí města Aneta Hrdličková.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna