Nebyla opět lídryní, tak radní za ANO Kociánová zběhla k nezávislým kandidátům

Pelhřimovská radní Ivana Kociánová opět usiluje o mandát zastupitelky. V minulých místní volbách získala mandát jako lídryně hnutí ANO. Dokonce působila jako asistentka poslance a tehdejšího krajského předsedy Josefa Kotta. Jenže pak se cosi pokazilo.  Lídryně hnutí ANO nejdříve pozastavila členství v hnutí ANO a později z hnutí úplně vystoupila.

„Měli jsme zastoupení v Radě města, ale de facto jsme na radnici nebyli,“ komentoval situaci poslanec Josef Kott. Radní Kociánová pak označila odchod z ANO za osobní důvody. Nijak blíže tyto osobní důvody ale neupřesnila.

Možná nikoliv shodou náhod odešla radní Kociánová z ANO právě v době, kdy probíhalo vnitrostranické hodnocení práce zastupitelů. Hnutí ANO bylo nespokojeno s prací trojice nezávislých kandidátů na radnici. Volební program hnutí ANO totiž nikdo neplnil, nezávislí kandidáti seděli na radici sami za sebe.

Po Občanské demokratické alianci (ODA), hnutí ANO teď radní Kociánová kandiduje už potřetí v místních volbách. Tentokrát za uskupení „Nezávislí pro občany – pod záštitou Starostové pro občany“. Protože by jako nezávislí kandidáti museli při registaci předložit i potřebné podpisy svých příznivců, zaregistrovali se pod záštitou hnutí „Starostové pro občany“.

Nezávislí pro občany už začali i svou novou lídryni Kociánovou vychvalovat. Dokonce dostala pochvalu za stoprocentní účast na hlasování.

„Poctivě a se 100% účastí! Pokud by se za uplynulé čtyři roky rozdávala zastupitelům a radním vysvědčení za účast na jednáních naše lídryně, Ivana Kociánová, by získala pochvalu za nulovou absenci. Aktivně se totiž zúčastnila všech 24 řádných zasedání Zastupitelstva města Pelhřimova a v pozici radní zasedla 81x a dále pak 5x v rámci mimořádných Rad města Pelhřimova. Gratulujeme, skvělá práce!,“ jásá uskupení Nezávislí pro občany.

Zatím volební uskupení Nezávislí pro občany nijak nezhodnotilo výsledky lídryně Kociánové ani v době působení za ANO, ani po odchodu z ANO. Úplně chybí i nový volební program s kterým by lídryně Kociánová kandidovala

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna