Zkrášlování vizualizací větrného parku Žirovnice ČEZ odmítá

Kolem dvanácti větrných elektráren by mohl mít větrný park společnosti ČEZ na katastru obce Žïrovnice. Záměr má své příznivce obnovitelných zdrojů energie i své odpůrce, kteří společnost ČEZ Obnovitelné zdroje podezírají ze záměrného zkrášlování vizualizací.

„Dle mého soudu umně zmanipulované fotky ( větrníky na okraji fotky,schované za stromy, neodpovídající výška parametrově či splynutí s horizontem nebo počet VTe zavádějící) udělejte si názor sami,“zní názor místních občanů.

Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje vizualizace vzhledu větrných elektráren zpřístupnila pro obyvatele Žirovnice, která leží na samé hranici Vysočiny a Jihočeského kraje. Větrné elektrárny by měly být rozmístěny po obvodu katastru. O veřejném představení záměru více přímo zde, o petici občanů více přímo zde.

„Podobně jako při návrzích na rozmisťování větrných turbín využíváme také při vytváření vizualizací nejvyspělejší dostupný software, který pozice případných budoucích větrných elektráren zobrazuje věrně a v odpovídající perspektivě. Každý, kdo byl na veřejných projednáváních našich projektů ví, že v případě vizualizací před lidmi nechceme nic tajit a schovávat. Vizualizované větrné elektrárny tedy většinou rozhodně umisťujeme tak, aby byly dobře patrné a všechny jejich parametry odpovídaly skutečnosti,“ reagoval mluvčí společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje Martin Schreier.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů