VÍME PRVNÍ: (VIDEO) ČEZ představil záměr výstavby větrného parku Žirovnice

Až patnáct větrných elektráren by mohla postavit kolem Žirovnice společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. S městem Žirovnice už ČEZ Obnovitelné zdroje našel společnou řeč, když zrušil záměr výstavby tří větrných elektráren „uvnitř katastru“ u osady Litkovice s asi pětadvaceti čísly popisnými. Ostatní zamýšlené lokality pro výstavbu větrných elektráren jsou po obvodu katastru města Žirovnice, který na několika místech tvoří i hranici Vysočiny a Jihočeského kraje.

Na katastru Žirovnice bude nedaleko osady Cholummná i jedna „rodinná“ větrná elektrárna na pozemku spolumajitelky větrného parku Andělka v Libereckém kraji. Během podzimu se mají oba záměry projednávat v místním zastupitelstvu Žirovnice. A zdá se, že dojde k dohodě Žirovnice s oběma investory.

Odvěká rivalita dvou sousedních měst Počátek a Žirovnice se tak přesouvá i do oblasti využitelných zdrojů energie. Město Počátky už rok projednává záměr české pobočky WEB Windenergie AG na výstavbu tří větrníků na katastru města. WEB Windenergie je lídrem ve využití větrné energie v sousedním Rakousku. Dohoda s městem Počátky o výstavbě tří větrníků se ale nedaří navzdory proklamované politické podpoře zastupitelů města (více zde). Kraj Vysočina má potenciál pro výstavbu stovek větrných elektráren (více zde), nejčastější dotazy obyvatel Vysočiny na experty ČEZu jsou přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů