Nehoda ve Stonařově: z nabouraného kamionu tečou stovky litrů nafty!

Poslední dubnové pondělí došlo ve Stonařově na Jihlavsku k vážné dopravní nehodě s účastí dvou osobních a jednoho kamionu. Automobily se střetly v prostoru křižovatky silnic první třídy Jihlava-Znojmo a  druhé třídy Stonařov-Třešť.  Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob.

Z nákladního vozidla uniklo podle informací Občasníku značné množství nafty. „Místo je po dopravní nehodě zcela neprůjezdné,“ sdělila  mluvčí policie Jana Kroutilová.

Na místo nehody vyjeli ihned po přijetí oznámení policisté a hasiči. Po celé odpoledne policisté a hasiči konali bezpečnostní opatření směřující k odstranění následků dopravní nehody.

„Policisté provádějí na místě šetření, odklánění a řídí dopravu,“ uvedla policejní mluvčí Kroutilová.

Byla vytyčena objízdná trasa: u jihlavského tunelu sjet ze silnice první třídy číslo 38 ve směru na Třešť, dále Telč a ke Kasárenské křižovatce, objízdná trasa je obousměrná.

Nabourané nákladní vozidlo zřejmě netvoří překážku silničního provozu ve znění Zákona o provozu na pozemních komunikacích, v takovém případě by policisté vyzvali Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace k neprodlenému zprovoznění komunikace.

Správce komunikace by musel na základě úředního rozhodnutí zajistit neprodlené zprovoznění komunikace v řádech desítek  minut. K podobnému razantnímu rozhodnutí se ovšem policisté na rychlostních komunikacích nižších tříd uchylují jen velmi neradi. Odstranění nehody ponechávají na majitelích nabouraných vozidel a jejich smluvních pojišťovnách. V praxi tak dochází ke značnému časovému prodlení při zprovozňování silnic nižších tříd.

Fotodokumentace místa nehody od čtenáře Občasníku (prosbu o anonymitu respektujeme).

 

Záběry z kanceláře místostarosty Stonařova Ivana Šulce:

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna