Omyly serveru Aktualne.cz: Dukla Jihlava jako soukromé s.r.o.

MIROSLAV MAREŠ

Seriál tendenčních informací serveru AKTUALNE.CZ k problematice výchovného v českém hokeji má další díl. Server Aktualne.cz o hokejovém oddílu Dukla Jihlava tvrdí:

„Jak je v hokeji obvyklé, v rámci svazu oba oddíly – tedy soukromý klub provozující A tým a občanské sdružení zastřešující mládež – působí pod stejným registračním číslem.“

zdroj: http://sport.aktualne.cz/jde-to-v-jihlave-by-se-hokejova-mladez-obesla-bez-tabulek/r~4b1bd862a86111e4b98c002590604f2e/

Nebo na jiný výrok:

„Celý soukromý klub navíc městu patří……“

SKUTEČNOST

HC DUKLA JIHLAVA spol. s r.o. je obchodní společnost stoprocentně vlastněná městem, funkci valné hromady klubu vykonává Rada města Jihlavy. Rada města Jihlavy svými rozhodnutími v rámci působnosti valné hromady i přímými příkazy jednateli klubu ovlivňuje chování s.r.o v rámci hokejového oddílu. Město také posílá mládeži dotace na volnočasové aktivity.

Informace o Statutárním městu Jihlava jako vlastníkovi „eseróčka“, který zároveň posílá finanční prostředky na volnočasové aktivity je podstatnou informací pro pochopení vztahů v jihlavském hokeji. Naopak informace o Dukle Jihlava „jako soukromé s.r.o.“ je omylem a tendenční informací.

Veřejná obchodní společnost  HC DUKLA JIHLAVA spol. s r.o. se chová podobně jako kterákoliv podobná městská společnost, která spravuje veřejný statek vlastněný městem (Služby města Jihlavy zajišťují veřejné služby na území města, Správa městských lesů se stará o městské lesy).

Město Jihlava je jediným a stoprocentním vlastníkem subjektu, který server AKTUALNE.CZ označuje termínem „soukromé s.r.o.“ .  Společnost s ručením omezeným v Jihlavě zajišťuje chod hokejového oddílu v podobě vyřizování administrativy a hokejové byrokracie.

Pojem „soukromé s.r.o.“ je v české ekonomice vnímán jako subjekt vlastněný soukromými osobami (fyzickými nebo právnickými osobami). Hokejový klub HC DUKLA JIHLAVA vlastní jako jediný vlastník Statutární město Jihlava, použití termínu „soukromé s.r.o.“ přímo souvisí se snahou o tendenční náhled veřejnosti na chod hokejového oddílu.

Je zde zaměňován jihlavský a havlíčkobrodský model chodu hokejového oddílu. „Eseróčko“ Havlíčkova Brodu je vlastněno soukromými osobami a zajišťuje chod A-týmu.  Místní radnice vlastní jedinou akcii v soukromé spol. s r.o., která funguje jako vstupenka na valnou hromadu. Přímý vliv na chod klubu nemá radnice žádný, soukromý klub má existenční starosti a žádá několikamilionovou mimořádnou finanční injekci. Pomoc soukromé části havlíčkobrodského oddílu je ale omezena evropskými regulemi v režimu „de minimis“.

Jihlavské  „spol. s r.o.“ je vlastněno městem, které může příkazy jednateli klubu a usneseními valné hromady přímo ovlivňovat chod hokejového oddílu. Podstatnou výhodou je možnost radnine ovlivnit chování  „eseróčka“ vůči mládeži jako spolku.

Co číst dál?

Hokejový poker o budoucnost mládeže

Registrační práva a účelové přestupy dětí

Polná porušila zákon, zvolila tajemníka do Kontrolního výboru

Cestářské nákupy minulosti: soutěžilo se s diskriminačními podmínkami

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna