Sport Hokej Vysočina jde na schůzku s primátorem Jihlavy

MIROSLAV MAREŠ

Situace mládežnického hokeje v krajském městě se bude řešit na osobní schůzce u primátora města.„Při předchozí korespondenci se zástupci organizace Sport Hokej Vysočina radnice poznamenala, že považuje za efektivnější komunikovat osobně, než korespondenčně a učinila druhé straně nabídku k jednání, kterou přijala,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Spolek Sport Hokej Vysočina v minulosti vyvolal vlnu kontrol například z ROPu Jihovýchod nebo ministerstva financí.

„Děti a mládež budou platit za led v důsledku podnětu, který k ministerstvu financí dal spolek Sport Hokej Vysočina, z.s. Podnět podepsaný čelními představiteli spolku Tomášem Kotrbou a Petrem Buzkem poukazuje na to, že mladí hráči a krasobruslařky Dukla Jihlava – mládež mají led na nově vybudovaném sportovišti v Tyršově ulici zdarma, zatímco ostatní zájemcí musí čas na ledě hradit. Skutečnost je taková, že náklady na provoz ledu, kdy ho využívá Dukla Jihlava – mládež, hradí město ve formě provozní ztráty,“ uvedlo město Jihlava v oficiální tiskové zprávě.

Ke schůzce spolku Sport Hokej Vysočina s primátorem města má podle mluvčího Magistrátu dojít v nejbližší době, v průběhu druhého dubnového týdne.

“ Detaily schůzky zveřejňovat nebudeme,“ dodal mluvčí Radek Tulis.

Dukla Jihlava – mládež podává k Zastupitelstvu města Jihlavy žádost o dotaci 6.717.000 milionu korun. Pokud zastupitelé dotaci odsouhlasí, klub může minimálně rok fungovat dál. „Město však bude platit de facto samo sobě za svůj led, peníze budou procházet zbytečnou administrativou,“ informoval Magistrát v tiskové zprávě.

Co číst dál?

Kritikovi Kotrbovi zrušila DUKLA registrační průkaz syna

Mládež Dukly zrušila trénink pro chování pana Kotrby

Náměstek Kalina vyzván k omluvě právníky Tomáše Kotrby

Prohlášení města: Budoucnost mládežnického hokeje v Jihlavě je ohrožena

Viktor Ujčík: Malé kluky musí hokej bavit!

Odpověď zastupitele Radka Popelky (ANO) spolku Sport Hokej Vysočina

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna