(VIDEO) Tři čísla a konec městského zpravodaje? Vydavatel Novin jihlavské radnice vypověděl smlouvu

Noviny jihlavské radnice zřejmě končí v současné podobě. Společnost Parola, která vydává i Jihlavské listy, vypověděla vydavatelskou smlouvu s vedením jihlavské radnice.

„Mohu tuto informaci potvrdit, bližší informace budou v nejbližším vydání Jihlavských listů,“ uvedl šéfredaktor Jihlavských listů Petr Klukan.

Noviny jihlavské radnice informují o činnostech statutárního města Jihlavy, které vychází z usnesení zastupitelstva, rady města a vedení města. Do poštovních schránek jej dostávají všichni obyvatelé krajského města.

Na radnici se už chystá vydávání nového zpravodaje města.

„O změně bude radnice informovat běžným způsobem,  ještě tři čísla současných novin vyjdou ve standardním režimu,“ sdělil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. O názvu nového radničního zpravodaje není dosud rozhodnuto, název „Noviny jihlavské radnice“ vlastní jako ochrannou známku současný vydavatel. Radnice jej zřejmě nebude moci použít pro vydávání vlastní tiskoviny, pokud se nedohodne na jejím využítí se současným vlastníkem ochranné známky.

Úplné vyjádření mluvčího jihlavského Magistrátu Radka Tulise:

Poslední číslo Novin jihlavské radnice v současné podobě by mělo vyjít o prázdninách (jako dvojčíslo). První vydání nové tiskoviny jihlavské radnice by mělo vyjít měsíc před podzimními místními volbami, které se obvykle konají v řjnu. Pro letošní rok zatím termín místních voleb prezident republiky nestanovil.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna