Velkomeziříčsko: Kdo zaplatí nerozpočtované změny městského zpravodaje?

velkomeziříčskoZa první tři měsíce po přechodu z pravidelného týdenního na měsíční vydávání utržila městská firma Jupiter club částku asi padesát tisíc korun za inzerci. Do konce roku 2015 by se inzertní tržby mohly vyšplhat až k částce necelých devadesáti tisíc korun.

V nákladech na mimořádnou dotaci žádá ředitel Jupiter clubu Milan Dufek například o částku čtrnácti tisíc korun na podporu webové prezentace. Za redakčí a grafické práce plánuje vydavatel městského časopisu utrácet přes pětapadesát tisíc korun.

Všechny tyto a další výdaje nebyly plánovány v rozpočtu Jupiter clubu na letošní rok. Přesto Rada města odsouhlasila na valné hromadě provedení změn a zřízení úseku medializace a komunikace.

Účet za výdaje Rady města s vydáváním městského zpravodaje musí schválit Zastupitelstvo města Velké Meziříčí. Bude zajímavé sledovat, jak jednotliví zastupitelé města Velké Meziříčí aplikují zásadu „péče řádného hospodáře“ na rozpočtově předem neodsouhlasené mimořádné výdaje na vydávání městského zpravodaje v roce 2015.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna