VÍME PRVNÍ: Generální rekonstrukce stadionu Dukly Jihlava začne asi až v dalším volebním období

Hokejoví fanoušci, modlete se za zimní stadion! Vedení města Jihlavy se v lednu 2018 dozvědělo další neradostné zprávy o stavu zimního stadionu Dukly Jihlava. Pro letošní rok se zvažuje uzavření hokejového stadionu od května do konce září, pokud všechno půjde dobře a bez zpoždění. To by mohlo mít vliv na přípravu hokejistů na další sezónu.

zimni stadion

Náklady na opravy střechy a zázemí stadionu se odhadují na částku kolem dvou set milionů korun. Hlavně ale není jasné, jak vlastně opravy provádět. A pořadí nejnutnějších oprav.

Hlavním problémem je stav a končící životnost střechy stadionu. Myšlenka stihnout výměnu střešních oken během tří měsíční letní přestávky je pokusem o zázrak (více zde). Protože není jasný způsob opravy střechy zimního stadionu, dostane zřejmě přednost výměna chlazení (více zde).

Jistou nadějí je odložit rekonstrukci zimního stadionu. To půjde pouze v případě, pokud město Jihlava najde statika ochotného prodloužit životnost konstrukce střechy zimního stadionu. Horácký zimní stadion byl zastřešen roku 1967, střešní konstrukce je na hranici životnosti.

Vedení města připravuje variantu nejnutnějších oprav střechy pro případ, že by se nepodařilo sehnat kladný posudek na prodloužení životnosti střechy zimního stadionu.

Server Občasník má k dispozici dokument, který počítá se zahájením rekonstrukce zimního stadionu Dukly Jihlava až v příštím volebním období.

Hokejistům Dukly Jihlava hrozí uzavření stadionu z moci úřední, stanou se z nich bezdomovci (více zde)?

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna