Radnice plánovala zázrak: výměnu střechy zimáku za čtyři měsíce roku 2018!

V květnu začneme a a v září skončíme! Aspoň takové byly plány úředníků odboru rozvoje města jihlavské radnice. Střechu zimáku plánovalo město Jihlava vyměnit za pouhé čtyři měsíce v létě 2018.

zimni stadion

Jenže to je velmi nereálná varianta. Podle informací technického poradce města by výměna střešní plochy o rozměru šesti a půl tisíc metrů čtverečních by si vyžádala tři měsíce času. A odkrytou střechu, skrz kterou by ledová plocha byla vystavena nepřízni počasí. Navíc by výměna střechy metodou „kus za kus“ neřešila problém výměny nosníků střešní krytiny.

Výměna střechy metodou „po částech“  umožňuje využít stávající stavební povolení i územní rozhodnutí. Tím ale pozitiva končí a začínají problémy: například riziko zatečení dešťové vody odkrytou střechou na ledovou plochu nebo riziko poničení ledové plochy a betonové plochy pod ledovou plochou instalací věžového jeřábu.

Odborný odhad finančních nákladů průzkumu stavu nosníků střechy by si vyžádal finanční náklady ve výši kolem čtyř set tisíc korun. Nová konstrukce a  plášt střechy vyjdou na částku kolem padesáti milionů korun. Přípravné a bourací práce pět a půl milionu korun. Výměna chlazení osmnáct milionů korun.

Server Občasník má k dispozici dokument, podle kterého by investiční plán schvalovalo až nově zvolené zastupitelstvo po volbách v roce 2018.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna