Aktivisté rozvinuli konspirační teorii proti radnímu Jemnice

Střet Jemnice o podobu územního plánu města pokračuje nepodepsaným emailem aktivistů spolku ZA DOBRÝ ŽIVOT NA JEMNICKU.

Aktivisté upozorňují na možné nestandardních vazby radního města Ervína Reegena se zemědělcem Josefem Kolářem.

Kolář plánuje oživení zemědělské výroby na katastru obce revitalizací bývalého zemědělského družstva na moderní farmu. Původní záměr dvou nových lokalit byl redukován na jednu.

„Je možno často zaslechnout zprávy o možných nestandardních vazbách některých z Vás na pana Koláře. Jistě to není obecnou pravdou a lidé toho hodně napovídají. Veřejně volení zastupitelé však musí počítat i s drobnohledem veřejnosti či medií,“ píší aktivisté zastupitelům Jemnice.

Aktivisty velmi znepokojily informace o převodu rekreační chaty ze strany pana Koláře na radního pana Reegena, který je viditelným příznivcem a zastáncem navrhovaných změn územního plánu. Podle aktivistů se jedná se o převod dřevěné malé chaty-srubu nízké faktické hodnoty v lesích nedaleko Korolup. Chata má zastavěnou plochu pouhých 31 m2 a nachází se na poměrně obtížně dostupném opuštěném místě uprostřed hlubokých lesů, nemá vlastní pozemek. Pan Reegen tento srub prodal firmě pana Koláře za 1,2 mil Kč (dle vyjádření znalce jeho tržní hodnota však byla max. 300-500 tis Kč). V ten samý den druhou kupní smlouvou manželé Reegenovi koupili od firmy pana Koláře poschoďovou zděnou velkou rekreační chatu na lukrativním místě nedaleko pláže Vranovské přehrady. Rozloha a velikost této chaty několikanásobně přesahuje velikost srubu v lese u Korolup. (dle vyjádření znalce je tržní hodnota takové chaty min. 2,5 mil Kč), nicméně kupní cena byla shodná se srubem – tedy opět 1,2 mil Kč.

Jinými slovy tak podle aktivistů došlo ke směně malého dřevěného srubu za velkou zděnou chatu na lukrativním místě, a to bez jakéhokoli doplatku. Při porovnání odhadní hodnoty docházíme k finančnímu rozdílu i více jak 2 mil Kč ve prospěch zastupitele (resp. jeho rodiny), který je radním a zastáncem změn územního plánu.

A nyní uvedeme časovou posloupnost podle aktivistů:

•    duben až začátek května 2020 byly podány firmou ZEOBS žádosti o změnu územního plánu
•    24.6.2020 člen rady města a zastupitel pan Reegen podepisuje obě smlouvy o prodeji s panem Kolářem
•    22.9.2020 smlouvy jsou podány na katastr (tedy tři měsíce ležely podepsané jen v šuplíku a čekaly na svoji chvíli)
•    30.9.2020 rada města (jejíž je pan Reegen aktivním členem) odvolala některé dosavadní členy komise rady města pro územní plánování a jmenovala tam paní Ing. Tesařovou, která je zároveň manažerkou Rhea holdingu. Toto odvolání tak proběhlo ve lhůtě zapisování transakcí na katastrálním úřadě, tedy ve lhůtě kdy to ještě mohl pan Kolář kdykoli stáhnout. Toto odvolání bylo dáno na jednání rady města jako mimořádný dodatečný bod na poslední chvíli.
•    13.10. 2020 povolení vkladu
•    24.3.2021 zastupitelstvo jednomyslně hlasovalo o změnách  územního plánu

„Jistě chápete, že celá záležitost může vyvolávat oprávněné pochybnosti o nestrannosti postupu zastupitele pana Reegena i pana Koláře. Je to prozatím první zpráva tohoto typu, kterou Vám posíláme,“ dodávají aktivisté.

Konspirační teorie aktivistů naznačuje možnou politickou motivaci nebo dokonce pokus o korupci při nákupu a prodeji nemovitostí mezi podnikatelem Kolářem a radním Reegenem.

Reakci podnikatele Koláře, radního Reegena i místních zastupitelů zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů