Magistrát a PSJ připravují lávku přes údolí Heulosu

Jihlavská stavební společnost PSJ ve spolupráci s vedením města připravují projekt přemostění údolí Heulosu. Most by spojil centrum města s největším jihlavským sídlištěm. Vedení města zvažuje vhodné vyústění mostu na straně centra města: ve hře je varianta pod Magistrátem (Hluboká ulice) nebo v areálu hotelu Gustav Mahler, kde má společnost PSJ zájem realizovat developerský projekt.

„Možnost výstavby lávky je ve stádiu úvah, rozhodně se ještě nepřipravuje projekt. Nicméně vedení města byla v předchozích měsících představena myšlenka vybudování lávky, kterou vedení města přijalo kladně. Radnice nyní zjišťuje možnosti financování takového záměru, vybudovat lávku nebo most takového rozměru bez finanční podpory není v silách městského rozpočtu,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Výtah do ZOO

V hlavním nosníku mostu nebo lávky pro pěší by měl být umístěn výtah, kterým by bylo možné použít pro návštěvu ZOO. Přesné umístění nosníku není zatím známé.

Finance z IPRÚ

Most nebo lávka pro pěší by podle prvních úvah mohla stát kolem sedmdesáti až sto milionů korun. Finance by se mohly najít  při financování přes Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ). To by znamenalo možnost financování až pětaosmdesáti procent nákladů formou dotace.

Společnost PSJ zatím neposkytli žádné vyjádření.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů