Bitva o Štítary: Zemědělský investor se soudí o omezení práva velkochovu prasat

Městys Štítary omezil změnou svého Územního plánu Zemědělské společnosti Petřín z Rhea holding možnost produkovat místo požadovaných deseti tisíc kusů prasat jen pouhé dva tisíce kusů, ačkoliv investor předložil souhlasné vyjádření Krajského úřadu Jihomoravského kraje i kladné hodnocení dopadu záměru na životní prostředí (EIA).

5 Modern Pig Farming Technologies, Explained

Snížení počtu chovaných prasat na dva tisíce kusů je podle městyse Štítary kompromisním řešením mezi zájmy investora a zájmem na ochranu životního prostředí. Ovšem Zemědělské společnosti Petřín se omezení chovu na dva tisíce kusů ekonomicky nevyplatí, proto požaduje toto omezení zrušit rozhodnutím soudu. Jiné využití než pro velkochov prasat zemědělská společnost pro své nemovitosti ve Štítarech nemá.

Soud se tak bude muset vypořádat s právem městyse Štítary omezit vlastnické právo definované Listinou základních práv a svobod regulací podnikání územním plánem s ohledem na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj. Ochrana životního prostředí začala ve chvíli, kdy zemědělská firma jako investor veřejně představila své podnikatelské záměry.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů