BUS pruh vznikl bez souhlasu Rady města Jihlavy

BUS pruhOd srpna je na Havlíčkově ulici v Jihlavě zvláštní pruh pro autobusovou dopravu. Má vlastně jediný smysl: řidičům vozidel MHD umožňuje plynulejší výjezd ze dvou zastávek. Městská hromadná doprava přijede rychleji od jedné dopravní zácpy k zácpě další. Dopravní zácpy vznikají na nejbližší křižovatce ve směru jízdy vozidel MHD.

Kolem vzniku bus-pruhu na Havlíčkově ulici je drobná záhada: Kdo bus-pruh vymyslel a kdo jej schválil? Na dopravní komisi města Jihlavy se bus-pruhy zvažovaly jako alternativa k nekonečným dopravním zácpám před světelnými křižovatkami. O Havlíčkově ulici se ale nemluvilo.

Bus pruh na Havlíčkově ulici dokonce ani zřejmě neschválila Rada města Jihlavy. Chybí usnesení Rady, které by vznik bus pruhu posvětilo. A tak jedinou informací ke zrození bus pruhu je tisková zpráva města Jihlavy.

dopravní provozDopravě v krajském městě se dá vládnout i bez souhlasu a usnesení radních města. Stačí k tomu funkce náměstka pro oblast dopravy. Zbytek Rady města je u zrodu bus-pruhů v roli diváků.  Občanští demokraté v Jihlavě zatím neřekli, zda v budoucnu budou potřeba souhlas ostatních radních pro změny v dopravě na území krajského města. Předseda občanských demokratů ve funkci náměstka primátora vládne dopravě zcela po svém.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů