Bývalý ředitel Sedlák půjčil hotelu Gustav Mahler statisíce korun

Mezi provozovatelem hotelu Gustav Mahler, společností GM a bývalým ředitelem Hotelu Gustav Mahler Tomášem Sedlákem je spor o ústní půjčku ve výši tří set tisíc korun.

Jednalo se o ústní půjčku, kdy provozovatel hotelu Gustav Mahler nepochybně peníze obdržel na účet. Jelikož dlužník nezaplatil, byla podána žaloba o úhradu 300.000,-Kč u Okresního soudu v Jihlavě. Žalovaný kvůli prodloužení sporu podal blanketní odpor a následně vyjádření.

Ve vyjádření soudu žalovaný GM, s.r.o. nejprve uvedl, že tato částka měla být vkladem Ing. Sedláka do podnikání GM, s.r.o., aniž specifikoval jakýkoli důvod či dohodu.

Právní zástupce Tomáše Sedláka uvedl nikdy do podnikání GM, s.r.o. nic nevkládal, ani vkládat nechtěl, pouze této společnosti půjčil.

Dlužník by musel mít o případném vkladu do podnikání smluvní dokumenty, cože nemá, pouze to používá jako účelový argument, který je nesmyslný. Dále žalovaný ve svém vyjádření v rozporu s prvním tvrzením uvedl, že pohledávku započetl.

Ohledně zápočtu vzájemných dluhů pak provozovatel hotelu GM neuvedl nic bližšího, tedy ani za co by mělo být započítání provedeno, ani jakým způsobem tak měl učinit.

K tomu uvádíme, že Ing. Sedlák nic dlužníkovi nedlužil, a tedy žádný zápočet nemohl být proveden. Naopak Ing. Sedlák pro dlužníka pracoval, za což mu dlužník nezaplatil, avšak vzhledem k tomu, že byly dohody ústní, nemá Ing. Sedlák právní možnost tyto další pohledávky vymáhat.

Z těchto vyjádření je nepochybné pouze to, že GM, s.r.o. částku 300.000,-Kč obdržel, dluží ji a pouze se snaží vyhnout zaplacení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů