Centrální dispečink odtahů je sporem o systém pomoci motoristům v nouzi

Současný systémový chaos přístupu k pomoci motoristům v nouzi má Centrální dispečink odtahů.

Dnes je odstraňování překážek na některých úsecích silnic a dálnic v režii obchodního modelu pojiš´toven a asistenčních služeb. To by měl do budoucna změnit Centrální dispečink odtahů, který plánuje zřídit Ředitelství silnic a dálnic.

Mann, der durch die offene motorhaube steht, einen anruf macht und  versucht, das fahrzeug zu reparieren | Kostenlose Foto

Centrální dispečink odtahů by řešil odstranění nehod a nepojízdných vozidel z moci úřední, na úřední výzvu Policie ČR nebo Ředitelství silnic a dálnic. Ředitelství silnic a dálnic už dostal ve veřejné soutěži nabídku konsorcia vedeného ÚAMK a.s. a Spolkem odtahových služeb.

Pojišťovny a asistenční služby ale podaly podnět Úřadu pro hospodářskou soutěž, podle kterých jsou podmínky veřejné soutěže diskriminační. Za přípravu veřejné zakázky už Ředitelství silnic a dálnic utratilo kolem deseti milonů korun, konaly se i Předběžné tržní konzultace o způsobu vypsání veřejné zakázky.

Pokud se Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace dozví o překážce silničního provozu, zadá jeho odstranění Centrálnímu dispečinku odtahů z moci úřední. Pojišťovny pak hradí náklady podle svých smluvních podmínek v povinném nebo havarijním ručení.

Když se Ředitelství silnic a dálnic podaří dokončit veřejnou zakázku na Centr´ální dispečink odtahů, končí obchodní model pojišťoven při odstraňování nehod na placených úsecích silnic a dálnic. Místo obchodního modelu pojišťoven pak nastoupí nový systém podle představ státu a jeho příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic jako správce státních komunikací.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů