(DOKUMENT) Strategie Pirátů pro povolební vyjednávání 2020

Česká pirátská stana se na Vysočině intenzivně připravuje na krajské volby 2020. Strategie Pirátů určuje podmínky pro účast v koalici i variantu konstruktivní opozice.

Podmínky pro účast v koalici

Odmítáme koalice s extremistickými stranami a lidmi nekompetentními, s korupční minulostí nebo s možnými střety zájmů. V koalici nebude strana či hnutí, které svými projevy popírají nebo ohrožují principy demokratického právního státu, Listinu základních práv a svobod, nesou historické dědictví likvidace demokracie v této zemi, šíří nesnášenlivost, odpor či diskriminaci vůči skupinám lidí -tj. zejména KSČM nebo SPD.

● Ke koaliční spolupráci budeme hledat partnery, kteří ctí principy transparentnosti, participace občanů, potlačování klientelismu a předcházení konfliktu zájmů. V případě, že okolnosti nedovolí sestavit koalici s takovými partnery, budeme pracovat v opozici.

● Členem rady nebude osoba obviněná ze zločinu nebo z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém konfliktu zájmů se zájmy kraje.

● Není přípustné, aby uvolněný člen zastupitelstva za Piráty zastával další uvolněnou politickou funkci nebo více než jednu další neuvolněnou veřejnou politickou funkci.

● Nominanty Pirátů do výborů a komisí určí klub v dohodě s PKS a odborně příslušným krajským programovým týmem.

● Nominanti do dozorčích rad organizací s účastí kraje budou vybráni na základě výběrových řízení

Podmínky konstruktivní opoziční práce

● Pokud nebudeme součástí koalice, chceme získat taková místa ve výborech a komisích, abychom měli přístup k aktuálním informacím, mohli maximálně prosazovat náš program, případně také zasáhnout při podezření na pochybné aktivity.

● Naše opozice bude konstruktivní. Formou připomínek, předkládáním návrhů, prací ve výborech a komisích, zveřejňováním informací a aktivizací občanské veřejnosti nadále budeme usilovat o prosazování našeho programu.

● Demokraticky zvolenou radu budeme respektovat a nebudeme se snažit za každou cenu vyvolat její pád, protože je pro nás důležitá stabilita kraje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů