Ex-šéf divize Vodárenské a.s. přešel ke konkurenci

Josef Pospíšil

Pětadvacet let řídil Josef Pospíšil jihlavskou divizi Vodárenské a.s., od prosince stojí v čele VAK Loucko.

Jediným zakladatelem a vlastníkem společnosti s ručením omezeným  VODOVODY AKANALIZACE Loucko s.r.o. je Městys Luka nad Jihlavou.

Rada Městyse Luka nad Jihlavou na svém zasedání dne 2. 2. 2016 rozhodla o založení společnosti s ručením omezeným za účelem provozování vodovodů a kanalizací  pro veřejnou potřebu a souvisejících činností vyplývajících ze zákona o vodovodech a kanalizacích.

Josef Pospíšil jako ředitel vodárenské divize Vodárenské a.s. prožil období rozkolu členských obcí Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, kdy z vodárenského svazku odešlo nejdříve město Jihlava a později i obce mikroregionu Luk nad Jihlavou.

Členské obce mikroregionu Luk nad Jihlavou dostaly z moci úřední do své správy vodovod z Rytířska přes Velký Beranov, Luka nad Jihlavou do Vysokých Studnic a Bítovčic. Nyní budou členské obce řešit otázky společného provozování vodovodu z Rytířska.

Cena vodného a stočného je na úrovni devadesáti osmi korun za kubík vody, zdražení vody pro příští rok se očekává v jednotkách korun v souladu s podmínkami čerpání dotací.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů