Forum Jihlava oznámí kulturní akci na ulici, radnice ji pouze zaeviduje

Politické uskupení Forum Jihlava vedené náměstkem pro kulturu Milanem Kolářem ukazuje na nedokonalost shromažďovacího zákona. Zástupce Forum Jihlava oznámí konání shromáždění a radnice pouze zaeviduje místo konání akce. Radnice může jen podle osoby oznamovatele nebo z jiných indicií dovozovat proč shromáždění zakázat, ale odůvodnění rozhodnutí tak, aby obstálo přezkumné činnosti správního soudu, je velmi složité a s nejistým výsledkem.fb

Zákon o svobodě shromažďovací neumožňuje úředníkům posuzovat, co se bude dít na akcích v ulicích města. Organizátor akce nemusí radnici předkládat ani časový harmonogram akce, který by bylo možné kontrolovat.

Metoda uskupení náměstka Koláře je lehce kopírovatelná a především zneužitelná. Radnice nemůže ani využít tvrzení „důvodné obavy“ v tom smyslu, že úřad by byl oprávněn shromáždění zakázat, bude-li tu důvodná obava, že oznámený účel shromáždění směřuje k nezákonnostem.

Nedokonalost shromažďovacího práva je zjevná. Radnice může do poslední chvíle jen odhadovat, k čemu na shromáždění dojde.

Až tato nedokonalost dojde extrémistům, budou se politici ve vedení radnic hodně divit. O metodách radniční regulace kulturních akcí podle shromažďovacího práva může náměstek Kolář přemýšlet dřív než bude pozdě.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů