(FOTO) Kraj Vysočina varuje před neoprávněným parkováním u krajského úřadu

Řidiči vozidel zaparkovaných vedle novostavby budovy E Krajského úřadu Kraje Vysočina mohou najít za stěračem osobní vzkaz s varováním před neoprávněným parkováním.

„Parkování na servisním parkovišti Kraje Vysočina (vedle objektu E) se řídí dopravním značením. V době od 7 do 17 hod ve dnech pondělí až pátek je vyhrazeno pro zaměstnance kraje, krajem zřízených příspěvkových organizací sídlících v budově E. Tato vozidla jsou opatřena parkovacími kartami. V souvislosti s dostavbou budovy E bylo pro veřejnost uvolněno parkoviště u budovy VZP. Toto parkoviště je také ve vlastnictví kraje a je krajem udržováno,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Vedle parkoviště krajského úřadu je sídliště U hřbitova, je tak pravděpodobné užívání parkoviště ze strany místních občanů.

Vzkaz na lístečku za stěračem naznačuje, že i trpělivost krajských úředníků s parkováním jihlavských občanů na krajském parkovišti má své hranice.

A jak by postupovala Městská policie Jihlava, pokud by obdržela žádost krajských úředníků o řešení neoprávněného parkování u Krajského úřadu?

„Pokud takovou žádost obdržíme, budeme postupovat v souladu se zákonem o provozu vozidel na pozemních komunikacích. Podle stejného zákona pak budou ukládány i případné sankce,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Jihlava Stanislav Maštera. Pokud se řidič dopustí dopravního přestupku na krajském parkovišti, může mu být podle Maštery uložena pokuta příkazem na místě až do výše dva tisíce korun.

O dynamickém parkovacím systému města Jihlavy čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů