Havlíčkobrodská ČSSD přišla o předsedu. Odešel i ze strany.

MIROSLAV MAREŠ

Havlíčkobrodská sociální demokracie přišla o předsedu Okresního výkonného výboru. Jiří Zvolánek rezignoval na funkci předsedy i členství ve straně. Informaci potvrdilo několik členů ČSSD z Havlíčkobrodska. Nového předsedu Havlíčkobrodska by si měli sociální demokraté zvolit na podzimní stranické konferenci.

 

Ex-předseda OVV ČSSD: ano, skončil jsem

Okresní předseda sociálních demokratů Jiří Zvolánek potvrdil informace o svém odchodu ze sociální demokracie. „Skončil jsem ve funkci asi k 7.4.2015,“ řekl Zvolánek. O důvodech odchodu z funkce nechtěl příliš mluvit, aby celou záležitost podle něj zbytečně nerozebírala média. Spolu se Zvolánkem ukončilo členství v sociální demokracii i zhruba desítka členů místní organizace ČSSD v Havlíčkově Borové.

„Šel jsem do politiky s tím, že je potřeba slušných lidi. A zjistil jsem, že slušný člověk nemá v politice co dělat, „ dodal Jiří Zvolánek.

Jiří Zvolánek se stal okresním předsedou před dvěma lety, kdy o jeden hlas vyhrál nad Tomášem Škarydem z Chotěboře. Těsně před okresní konferencí rozdělili Petr Zgarba a Zdeněk Kopecký havlíčkobrodskou základní organizaci na dvě menší. Předsedou MO2 Havlíčkův Brod se stal Jan Hyliš, dnešní zastupitel Havlíčkova Brodu za ČSSD.

OVV ČSSD Havlíčkův Brod: Fotografie ex-předsedy nemáme

Problematické je sehnat i samotnou fotografii bývalého okresního předsedy ČSSD na Havlíčkobrodsku. „Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat. A fotografii p. bývalého předsedy asi ani nemáme,“ sdělila tajemnice sociálních demokratů na havlíčkobrodsku Radka Hájková. O situaci nemá bližší informace ani předseda vysočinské ČSSD Petr Krčál.

“  Pan Zvolánek mě situaci kolem odchodu z funkce předsedy OVV ČSSD Havlíčkův Brod nikterak nevysvětlil. Informaci jsem obdržel na zasedání Předsednictva KVV ČSSD, které jednalo v Třebíči. Domnívám se, že vysvětlení z jeho úst by mělo zejména zaznít směrem k členské základně okresu Havlíčkův Brod,“ řekl Občasníku předseda vysočinských sociálních demokratů Petr Krčál.

Zvolánek: muž ex-ministra Zgarby

Mezi sociálními demokraty má Jiří Zvolánek pověst blízkého spolupracovníka ex-ministra zemědělství Petra Zgarby, který nechvalně proslul skandálem na pozemkovém úřadě, kde za jeho éry spekulanti kšeftovali s nároky restituentů.

Podle pořadu „Reportéři ČT“ získal nejspíše protekcí ex-ministr zemědělství Paroubkovy vlády Petr Zgarba bývalý statek v Okrouhlických Dvořácích pro svou rodinnou firmu Natur HB.

Spolu s bývalým ministrem Petrem Zgarbou patřil Jiří Zvolánek v havlíčkobrodské ČSSD ke skupině označované jako „zemědělské křídlo strany“.

Radní Chlád: funkce předsedy je slovo do pranice

Jedním z možných adeptů na funkci okresního předsedy sociální demokracie na Havlíčkobrodsku je krajský radní Zdeněk Chlád. Chlád byl v minulosti i předsedou krajské organizace ČSSD. „Je to slovo do pranice,“ reagoval Chlád na dotaz, zda by se ucházel o funkci okresního předsedy.

Možnost kandidatury na okresní předsedkyni vzhledem ke studijním povinnostem nevidí reálně sociálně demokratická místostarostka Havlíčkova Brodu Ivana Mojžyšková. „Jestli se mi podaří slořit bakalářskou zkoušku, možná zkusím ještě dva roky studia,“ prohlásila Mojžyšková.

 

Podrobnosti zjišťujeme.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů