Hokejové emoce: dres s nulou pro místostarostu Pelhřimova i přeškrtnutá reklama

Kolem pelhřimovského hokeje znovu rostou emoce. Hokejový příznivci vyrobili pro místostarostu Pelhřimova Josefa Kocha (KDU-ČSL) dres s číslem 0. Dres s číslem 0 zřejmě symbolizuje úspěchy lidovecké politiky v pelhřimovském sportu.

Mezi klubem Ledních medvědů a novým sportovním klubem HC Pumy panují napjaté vztahy. Rivalita se nezdravě přenáší až mezi děti, které po sobě pokřikují hanlivé slovní urážky. Konkurenční klub HC Pumy vznikl po té, kdy neuspěl pokus o převrat ve sportovním klubu Ledních medvědů. Nepovedla se ani volba lidoveckého místostarosty Kocha do vedení HC Pumy. Jako odveta dopadlo na HC Lední medvědy trestní oznámení města Pelhřimova na hospodaření oddílu. Po šestiměsíčním vyšetřování Policie ČR došla k závěru, že se trestný čin nestal (dokument zde).

Nežádoucí reklama

Město Pelhřimov nastavilo na zimním stadionu nový reklamní systém, díky kterému může nový místní klub HC Pumy mít reklamu i na utkáních druhé ligy mužstva HC Lední medvědi. Podobný případ reklamy konkurenčního klubu na hokejovém mantinelu je vyjímečnou situací v českém hokeji. Situace vznikla benevolentním přístupem Rady města Pelhřimova, která vytvořila pro činnost Čeňkova klubu až nadstandardní podmínky.

Benevolentní přístup pelhřimovské radnice hraje do karet představitelům nového klubu HC Pumy. Na mantinel dokáží při utkáních druholigového konkurenta umístit své vlastní reklamy. Zavedená praxe je přitom naprosto opačná: o umístění reklamy na mantinelech při svých sportovních utkáních rozhoduje klub, který utkání hraje.

Druholigová utkání se zatím hrají i s konkurenční reklamou na mantinelu. Správce stadionu pouze odstranil lepící pásku, kterou byla reklama přeškrtnuta.

 

Nečinnost pelhřimovské radnice způsobuje stále větší starosti druholigovému klubu. Radnice se snaží všemi možnými prostředky ztížit další fungování druholigového hokeje v Pelhřimově.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů