Jihlavská kolaborace s Českou poštou může být odměna prázdnými kancelářemi

Zatím blíže neurčitelná skupina politiků a úředníků jihlavského Magistrátu se pokouší kolaborací s Českou poštou při rušení poboček získat uvolněné prostory pro nové kanceláře úředníků.

Kolaborace je slovní termín, kterým se označuje zpravidla negativní spolupráce proti zájmům lidu.

Motiv úřednické kolaborace s Českou poštou je zřejmý: Primátorka Karolína Koubová zatoužila po prázdných kancelářích hlavní pošty na Masarykově náměstí. Mluvčí Magistrátu Radovan Daněk dostal pokyn a začala informační kampaň.

Jenže lidé nechtějí ani slyšet o rušení hned tří poboček České pošty se vznikem nové pobočky pošty „v polích za městem“.

Obrat politického postoje vedení města zahájila primátorka Koubová výrokem o nevstupování do „mediální války občanů s České poštou“, za několik dnů následovala tisková zpráva o požadavku veškeré kroky vysvětlit na jednání zastupitelstva.

Primátorka Koubová bude obyvatelům města vysvětlovat i kolaboraci na informační kampani České pošty. Minimálně tiskový mluvčí města Radovan Daněk dostal pokyn spolupracovat s Českou poštou při ovlivňování veřejného mínění.

Primátorka Karolína Koubová potřebuje získat sympatie veřejnosti k pronájmu prázdných prostor České pošty a nejlépe dosáhnout shody zastupitelů na tomto záměru vzájemnou diskuzí. Společná informační kampaň primátorky města Karolíny Koubové s Českou poštou řízená mluvčím Magistrátu pak měla za cíl ovlivnění veřejného mínění ve prospěch rušení poboček České pošty s cílem obsadit uvolněné prostory úředníky města.

Jihlavský Magistrát a jeho úředníci by dokonce mohli zcela nahradit pracovníky České pošty. V kraji Vysočina je několik desítek malých obcí, kde poštovní služby poskytuje obec místo státního podniku. Celý projekt má oficiální název „Pošta Partner“ . Soukromý subjekt může poskytovat ve své režii a na své náklady všechny základní služby České pošty: příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a volný prodej tisku.

Motiv primátorky Karolíny Koubové pro možnost kolaborace s Českou poštou na rušení poštovních poboček je zřejmý: Magistrát získá prázdné kanceláře, dost možná i za symbolickou cenu a v budoucnu může poskytovat služby místo České pošty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů