Koaliční hokejová krize: chce se nechat náměstek „medvěd“ Kolář zavřít do vězení?

Koaliční krize v jihlavském zastupitelstvu zřejmě nebude mít rychlé řešení. „Diskutujeme o tom už přes rok, stejně jako o spoustě podobných problémů města a v máločem jsme tak jednotní jako v tomhle :my prostě chceme spoluinvestora pro stadion a majitele pro Duklu, to je naprostý základ úplně všeho,“ píše uskupení Forum Jihlava na svém profilu v sociální síti.

Forum Jihlava„Chceme zimní stadion, ale nechceme se nechat za pár let zavřít za odsouhlasení naprosto nepřipravené miliardové investice, na kterou město v tuto chvíli nemá. Pokud se bavíme o podpoře sportu v Jihlavě, je třeba si uvědomit, že když si postavíme zimák bez podpory dalšího investora, tak se příštích pár desítek let můžeme rozloučit s jakýmikoli dalšími (a už v tuto chvíli potřebnými) investicemi právě do sportu,“ stojí v prohlášení uskupení Forum Jihlava.

Pro koaliční plán rekonstrukce zimního stadionu zvedl ruku náměstek pro kulturu, školství a sport Milan Kolář, ktetý je senátorským kandidátem Zelených a TOP09. Z logiky prohlášení uskupení Forum Jihlava se zřejmě chce náměstek Kolář „nechat zavřít“ stejně jako zbytek koalice.

Pravdu tak mají zřejmě hlasy, které poukazují na kulturní penězovody z jihlavské radnice. Partnera pro investici do rekonstrukce hokejové haly se těžko podaří sehnat  v horizontu týdnů nebo měsíců. Nejsou známé žádné aktivity uskupení Forum Jihlava v tomto směru.

Plánovaná investice do rekonstrukce zimního stadionu by naopak mohla omezit investice do kultury. A to jihlavská kulturní fronta nikdy nepřipustí. Radní Koubová se práce ve vedení města účastní nahodile, plat radní dostává pravidelně.

Po dvou letech fungování jihlavské koalice radní Koubová neví, jaká varianta zimního stadionu se bude stavět. Dokonce vyhlásila na sociální síti soutěž o „tři zlaté bludišťáky“ (více zde). Penězovody do kultury dál pumpují dotace z jihlavské radnice. Plnění koaličního programu v oblasti sportu zastavila na dubnovém zastupitelstvu radní Koubová osobně.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů