Koaliční hokejová krize: zůstane šedá eminence M. Tomanec v městské politice?

Velké hlasování o koaliční důvěře k šedé eminenci Forum Jihlava Miroslavu Tomancovi už ve čtvrtek!

Poslední dubnová Rada města Jihlavy bude řešit další setrvání šedé eminence uskupení Forum Jihlava Miroslava Tomance v městské politice. Radní David Beke podal Radě města návrh na odvolání Miroslava Tomance z působení ve vedení městské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) i odvolání z  Komise pro územní plánování, investice, strategický rozvoj a regeneraci Městské památkové rezervace.

Lze očekávat stranickou podporu občanských demokratů pro návrh svého radního, což by znamenalo polovinu potřebných hlasů pro odvolání Miroslava Tomance z městské politiky. Radní Koubová a náměstek Milan Kolář se budou muset hlasováním na Radě města vyjádřit k dalšímu působení Miroslava Tomance v jihlavské politice.

Koaliční krize vznikla po dubnovém zastupitelstvu, kdy radní Koubová a zastupitel Kolář ml. (oba Forum Jihlava) hlasovali proti koaličnímu návrhu harmonogramu rekonstrukce zimního stadionu. Ve vyjádření na sociální síti Forum Jihlava ostře zaútočilo na koaličního partnera, když ze vzniklé situace obvinilo ČSSD tvrzením o chybějícím hlasu, který byl jako na potvoru v Číně (více zde).

Následně rozjela jihlavská kulturní fronta vlastní reklamní kampaň, když navrhla rozpuštění hokejové Dukly do čtyř let, pokud se klub nepodaří privatizovat (více zde). Radní Koubová vyhlásila soutěž o tři zlaté bludišťáky, na vyhlášené dotazy odpověděl Občasník i město Jihlava. Radní Koubová se zatím k odpovědi města Jihlava nijak nevyjádřila (více zde).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů