Komentář místostarosty Pelhřimova Josefa Kocha (KDU-ČSL) k informacím Občasníku

Josef Koch (KDU-ČSL)

Vážený pane Mareši, nepatřím mezi pravidelné návštěvníky a už vůbec ne přispívatele Vašeho webu www.obcasnik.eu. Po přečtení článku s názvem „Lidovecký místostarosta Pelhřimova říznul do hokeje, přežije to hokej?“ ze dne 14. září už ale musím reagovat, protože vršíte stále více rozporů se skutečností – buď z důvodů neznalosti, nebo záměrně. Komentáře k pasážím článku:

1)„Lidovecký místostarosta Koch ale zajistil politickou protekci pro konkurenční hokejový kroužek“

Neuvádíte, o jakou politickou protekci jde a jaký profit z ní kdo měl. Je to zcela spekulativní informace na úrovni pomluvy. O věcech rozhodla rada a zastupitelstvo města. Rada města Pelhřimova má 7 členů, KDU má v této radě jediného zástupce. Pokud máte pocit, že šlo o protekci, měl byste uvědomit orgány činné v trestním řízení.

2)„hokejový kroužek, s jedním z jeho představitelů je (J. Koch) v příbuzenském vztahu.“

Zřejmě máte na mysli to, že bratr mojí manželky má za ženu sestru p. Samka z HC Pumy Pelhřimov – jak bylo na různých fórech opakovaně vysvětleno. Občanský zákoník v § 771 uvádí, že „Příbuzenství je vztah osob založený na pokrevním poutu, nebo vzniklý osvojením“. V § 772 Občanského zákoníku je uvedeno, že „Osoby jsou příbuzné v linii přímé, pochází-li jedna od druhé“ a „Osoby jsou příbuzné ve vedlejší linii, mají-li společného předka, ale přitom nepocházejí jedna od druhé.“ Ani jedna z podmínek není splněna, proto je Vaše tvrzení o „příbuzenském vztahu“ prostá lež.

3)„Pelhřimovské děti měly dostat přidělenu kabinu bez sprch a WC…“

Kabiny, jejich počet a vybavení je nyní stejné jako za minulého provozovatele (HC Lední medvědi – muži s.r.o.). Některé kabiny mají vlastní sociální zařízení, některé ne. Tak to bylo i před převzetím stadionu do provozování Technických služeb města Pelhřimova (TSmP), pouze je to teď Vámi medializováno. I dříve museli hokejisté z kabin bez sociálního zařízení chodit společnými prostory na sociální zařízení. Toto svědčí o špatném stavu zázemí ZS, nezavinil to však nikdo z představitelů současné radnice.

4)„hokejový kroužek příbuzného lidoveckého místostarosty dostal hned několik kabin.“

Na stadionu je 15 šaten. TSmP si musely pro další zabezpečení provozu (šatny pro soupeře v hokejových utkáních, podniková liga, veřejné bruslení…) ponechat šest šaten. Hokejovému oddílu

HC Pumy byla do konce září 2015 přidělena jedna šatna (návrh na rozdělení šaten předložily TSmP, rada města jej vzala na vědomí). Všechny zbývající šatny v počtu osm byly přiděleny HC Lední medvědi.

5)„Návštěvní řád zimního stadionu zakazoval hlasité fandění …“

Návštěvní řád zimního stadionu v Pelhřimově je odvozen od vzorových řádů České unie sportu (ČUS), obdobné nebo téměř shodné řády mají na stadionech v Olomouci, Znojmě a i jiných stadionech. Řád zpracovaly TSmP, nebyl to nikdo z rady města. Výhrady k řádům byly konzultovány s HC Lední medvědi a předsedou FAN klubu, některé části řádů byly pak upraveny.

6)„Lidovecká snaha zlikvidovat druholigový hokej v Pelhřimově…“

Další ničím nepodložená, navíc zobecňující informace. Žádná snaha o likvidaci 2. ligy tu není. Po převzetí zimního stadionu do správy TSmP se naopak jedná o zprůhlednění financování nejen hokeje, ale i ostatních sportovních sdružení v Pelhřimově.

Žádám o zveřejnění těchto mých komentářů.

S pozdravem Josef Koch, místostarosta města Pelhřimova

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů